HUKUK TOPLULUĞU

UÜHF Hukuk Topluluğu , 3 Aralık 2010 tarihinde kuruluş kongresini yaparak faaliyete geçmiştir.

Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. K. Ahmet SEVİMLİ ve Fakülte Sekreteri Ahmet CAN'ın da katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul Sonucunda Uludağ Hukuk Topluluğu Başkanı Selim PIÇAKÇI seçildi.

Hukuk Topluluğunun Gemlik Savcısını Ziyareti

 

Gemlik Cumhuriyet Başsavcısından Genç Hukukçulara Konferans

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bünyesinde bulunduran Gemlik ilçesinin Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya BAYAZIT, Uludağ Üniversitesi Hukuk Topluluğu’nun gerçekleştirdiği konferansta mesleki tecrübelerini paylaşmak üzere Hukuk Fakültesi öğrencileri ile buluştu.  
Konferansa; Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan ŞENYÜZ, Yard. Doç. Dr. Ahmet SEVİMLİ, Yard. Doç. Dr. Halit AKER ve fakülte sekreteri katıldı.Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya BAYAZIT konuşmasında; Hukuk Fakültesi’ne başlama anından mesleğe geçiş sürecine kadar olan aşamaları, mesleğe başladıktan sonraki deneyimlerini, mesleğinin kendisine kazandırdıklarını öğrenciler ile paylaştı ve ardından öğrencilerin kendisine yönelttiği güncel soruları da yanıtladı. Cumhuriyet Başsavcısı BAYAZIT konuşmasının sonunda, Türkiye’nin hakim savcılara ihtiyacı olduğunu ve Hukuk öğrencilerinin hukukun gereğini yerine getireceklerinden kuşku duymadığını da dile getirdi.
Konferans bitiminde Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Doğan ŞENYÜZ, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya BAYAZIT’a kendisi için hazırlanan plaketi takdim etti.

 

Uludağ Hukuk Topluluğundan Baro ziyareti

Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan yardımcısı Yrd.Doç.Dr.K.Ahmet Sevimli’nin de katılımıyla Bursa Baro Başkanlığını ziyaret eden Uludağ Üniversitesi Uludağ Hukuk Topluluğu Başkanı Selim PIÇAKÇI ve topluluk üyesi öğrenciler Baro başkanı Zeki KAHRAMAN’ı 2011 Şubat ayında düzenleyecekleri Türk Adalet Sistemi ve Avukatlık Mesleği konulu konferansa konuşmacı olarak davet ettiler.

 

Yuva Ziyareti

 

 

 

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

 

Ana Sayfa